Primera
0

Sevilla skočila na peto mjesto

Nogometaši Seville skočili su na peto mjesto u španskom prvenstvu. U utakmici 30. kola Primere na svome su Sanchez Pizjuanu pobijedili Zaragozu s 3-1.

Diego Perotti je u 43. minuti doveo Andalužane u vodstvo nakon dodavanja Jesusa Navasa.

Jiri Jarošik je izjednačio u drugoj minuti drugog poluvremena, ali Zaragoza nije uspjela izdržati i osvojiti bod. Frederic Kanoute je zabio s bijele tačke u 56. minuti nakon prekršaja Leonarda Ponzija na Martínu Cáceresu.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Alvaro Negredo je zaključio priču novim pogotkom iz jedanaesterca koji je sam izborio. Prekršaj je napravio Paulo da Silva.

Primera, 30. kolo:

Deportivo - Mallorca 2-1 (Xisco 54, Lassad 67 / Webo 27)

Espanyol - Racing Santander 1-2 (Osvaldo 37-11m / Colsa 50, Santos 74)

Levante - Malaga 3-1 (Stuani 5, 72, Saurez 8 / Fernandez 60)

Real Sociedad - Hercules 1-3 (Ifran 90 / Portillo 70, Drenthe 84, 90)

Sevilla - Zaragoza 3-1 (Perotti 43, Kanoute 56 - 11m, Negredo 90+3 -11m / Jarošik 47)

Osasuna - Atletico Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 81, 2. Real Madrid 73, 3. Valencia 57, 4. Villarreal 54, 5. Sevilla 45...