Primera
0

Sevilla prekinula niz od pet utakmica bez pobjede

Nogometaši Seville pobijedili su na svom Sanchez Pizjuanu, u utakmici 24. kola španske Primere, Osasunu 2:0 i time su prekinuli niz od pet prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Imala je Sevilla crni niz od dva remija i tri poraza, s tim da su porazi bili ono posljednje što su napravili u Primeri. Ovom prilikom su imali sreću da su prvi pogodak postigli relativno rano (Mendel u 16.), te su time imali lakši put do tri boda. Bio je to prvi pogodak Mendela za Sevillu.

No, od samog starta je Sevilla krenula žestoko, pa je u prvim minutama mogao poentirati Kanoute.

U nastavku je Osasuna krenula ozbiljnije po izjednačenje. Nekoliko je puta domaći golman Palop odlično spašavao svoju ekipu, a na kraju je u četvrtoj minuti nadoknade Trochowski postavio konačnih 2:0.

Bh. reprezentativac Emir Spahić je za Sevillu odigrao svih 90. minuta, a u 58. minuti je zaradio žuti karton.  Primera, 24. kolo:

Sevilla - Osasuna 2-0 (Medel 16, Trochowski 90+4)

Real Madrid - Racing Santander 4-0 (C. Ronaldo 6, Benzema 45, 89, Di Maria 73)

Getafe - Espanyol 1-1 (Miku 70-11m / Vazquez 66)

1. Real Madrid 23 20 1 2 79-21 61
  2. Barcelona 22 14 6 2 63-16 48
  3. Valencia 22 11 7 4 35-22 40
  4. Espanyol 23 9 6 8 26-27 33
  5. Levante 22 9 5 8 29-29 32