0

Serie A: Napoli pobjedom proslavio ulazak u Ligu prvaka

Nogometaši Napolija u posljednjoj su utakmici 36. kola Serije A na svome San Paolu svladali Cagliari s 3-0.

Već nakon poraza Fiorentine od Sassuola nekoliko sati ranije postalo je jasno da je Napoli osigurao treće mjesto i ulazak u kvalifikacije Lige prvaka, a s obzirom da Cagliari ne može ispasti iz lige, sama utakmica nije imala poseban rezultatski značaj.

U takvoj je situaciji Napoli došao do uvjerljive pobjede, a već je na poluvremenu imao dva gola prednosti. Dries Mertens je u 33. minuti pogodio s bijele točke nakon što je Daniele Conti u kaznenom prostoru srušio Gorana Pandeva. Deset minuta kasnije se i Pandev upisao u strijelce na asistenciju Josea Callejona.

U 54. minuti je Makedonac izborio još jedan penal. Ovaj je put prekršaj napravio golman Marco Silvestri koji je za to dobio i crveni karton. Međutim, Marek Hamšik, za razliku od Mertensa, nije bio precizan iz jedanaesterca. Ipak, samo nekoliko trenutaka kasnije Blerim Džemaili je zabio i treći gol za ekipu Rafaela Beniteza i postavio konačnih 3-0.

Serie A, 36. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 3-4 (Rodriguez 57 - 11m, Rossi 72, Cuadrado 75 / Berardi 23 - 11m, 33, 42, Sansone 64) Napoli - Cagliari 3-0 (Mertens 33 - 11m, Pandev 43, Džemaili 57)

1. Juventus 36 31 3 2 76-23 96
  2. Roma 36 26 7 3 72-23 85
  3. Napoli 36 21 9 6 67-36 72
  4. Fiorentina 36 18 7 11 62-42 61
  5. Inter 36 14 15 7 57-36 57
  6. Torino 36 15 10 11 55-45 55
  7. Parma 36 14 12 10 55-45 54
  8. Milan 36 15 9 12 54-46 54