0

Serie A: Napoli pobijedio Romu golom Callejona, Pjanić odigrao svih 90 minuta

Jose Maria Callejon (Foto: EPA)
U 27. kolu talijanske Serije A Napoli je rezultatom 1:0 savladao Romu. Jedini gol na utakmici postigao je Jose Maria Callejon.

Na prvu veliku priliku na utakmici čekalo se do 38. minute. U njoj se našao Romin nogometaš Gervinho, ali iz dva pokušaja nije uspio savladati golmana Napolija Reinu. Pet minuta kasnije je pokušao Bastos, međutim, Reina ponovo sjajno intervenisao. U finišu prvog poluvremena je na drugoj strani šutirao Mertens i to iz peterca, no, golman De Sanctis je odbranio.

Na otvaranju drugog poluvremena je ponovo zaprijetio Mertens, čiji je udarac završio iznad prečke Rominog gola. Igrala se 60. minuta kada je Maiconov udarac zaustavio Reina. Četiri minute kasnije se ukazala prilika za Napoli preko Callejona, kojem je odbranio sjajni De Sanctis. U 75. minuti je Florenzi glavom šutirao pored Napolijevog gola.

Ipak, u 82. minuti je kapitulirala odbrana Rimljana, kada je De Sanctisa napokon savladao Callejon.

Posljednju priliku na utakmici je u finišu propustio Maicon, tako da se rezultat se nije mijenjao. Roma je nakon ovog poraza ostala na drugoj poziciji sa 58 bodova, dok je Napoli došao na treću poziciju i sada ima 55 bodova.

Bh. reprezentativac u dresu Rome, Miralem Pjanić, odigrao je cijelu utakmicu.

Serie A, 27. kolo:

Napoli - Roma 1-0 (Callejon 82) Lazio - Atalanta 0-1 (Moralez 60) Chievo - Genoa 2-1 (Paloschi 5-11m, 90+3-11m / Gilardino 88) Parma - Verona 2-0 (Biabiany 20, Schelotto 90) Sampdoria - Livorno 4-2 (Krstičić 49, Ceccherini 53-ag, Okaka 68, Gabbiadini 75 / Mbaye 19, 27) Bologna - Sassuolo 0-0 Inter - Torino 1-0 (Palacio 30) Juventus - Fiorentina 1-0 (Asamoah 43)

Redoslijed: 1. Juventus 72, 2. Roma 58 (-1), 3. Napoli 55, 4. Fiorentina 45, 5. Inter 44, 6. Parma 43 (-1), 7. Verona 40…