11

Serie A: I Parma produbila krizu Milana

Milan - Parma (Foto: AFP)
Nogometaši Milana nastavili su i ove nedjelje s užasnom sezonom, pa su tako upisali treći prvenstveni poraz zaredom, odnosno, četvrti računajući i poraz kod Atletica u Ligi prvaka.

Parma je s 4-2 slavila na San Siru i time nanijela Milanu četvrti domaći poraz u sezoni. Također, Parma je barem privremeno skočila na peto mjesto tabele, makar ga tokom večeri može vratiti Fiorentina.

Milan je tokom sedmice primio četiri gola na Vicente Calderonu, a primio je i četiri od Parme, a sve zato što je već u šestoj minuti njegov golman Christian Abbiati dobio crveni karton. Iskusni 31-godišnji Antonio Cassano je bio glavni Milanov "krvnik" jer je postigao prva dva pogotka na meču (iz penala u 9. minuti, te u 51.).

No, unatoč igraču manje Milan je uspio doći do 2-2 i to pogotkom iz penala Marija Balotellija u 76. minuti, no samo dvije minute kasnije domaćin je primio novi udarac od kojeg se više nije mogao oporaviti. Zadao ga je Amauri za 3-2, a onda je u sudijskoj nadoknadi priču zaokružio Biabiany pogotkom za 4-2.

Parma je i dalje tako u sjajnoj prvenstvenoj seriji. Posljednji poraz joj datira s početka novembra prošle godine (od Juventusa).

Lijepa tri boda je uzeo Lazio kod Cagliarija (2-0), makar je sve vrlo lako moglo drugačije završiti. No, domaći igrač s klupe Pinilla je u 68. minuti promašio penal za 1-1, a već u idućem napadu je Keita postavio konačnih 2-0. Inače, do kraja utakmice je Conti iz redova Cagliarija zaradio crveni karton. Gol za vodstvo Lazija 1:0 u 19. minuti postigao je bh. reprezentativac Senad Lulić.

S čak dva igrača manje Livorno je pobijedio Bolognu 2-1. Istina, crvenjeli su domaćini u zadnjih deset minuta (Mbaye 80. i Emeghara 85.) kada je već bilo 2-0.

Recimo da je poslije osam poraza i jednog remija u zadnjih devet utakmica napokon slavio Sassuolo. S 3-1 je novi prvoligaš pobijedio Cataniju pred svojim navijačima, te je upravo svog današnjeg suparnika preskočio i spustio ga na zadnje mjesto tabele.

Kasnije tokom dana igraju Genoa - Juventus i Fiorentina - Chievo.

Serie A, 28. kolo:

Livorno - Bologna 2-1 (Benassi 46, Paulinho 53 / Christodoulopoulos 86-11m) Sassuolo - Catania 3-1 (Zaza 56, Missiroli 61, Sansone 89 / Bergessio 30) Cagliari - Lazio 0-2 (Lulić 19, Keita 69) Milan - Parma 2-4 (Rami 56, Balotelli 76-11m / Cassano 9-11m, 51, Amauri 78, Biabiany 90+2) Atalanta - Sampdoria 3-0 (Carmona 36, Bonaventura 42, Denis 57)

Fiorentina - Chievo (kasnije) Genoa - Juventus (kasnije)

Redoslijed: 1. Juventus 72 (-1), 2. Roma 58 (-2), 3. Napoli 55 (-1), 4. Inter 47, 5. Parma 46 (-1), 6. Fiorentina 45 (-1), 7. Lazio 41, 8. Verona 40…