Seria A: Pjanićeva Roma konačno pobijedila

Piše: A. D.
Cesena poražena od Empolija (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Današnji program u italijanskoj Seriji A otvorili su Fiorentina i Atalanta, a uspješniji je nakon 90 minuta kvalitetnog fudbala bio domaći tim rezultatom 3:2.

Zappacosta je u devetoj minuti goste doveo u vodstvo, a na 1:1 devet minuta kasnije izjednačio je Basanta. Petnaest minuta pred kraj vodstvo Violama donio je Diamanti. Gosti se nisu predavali, pa su samo sedam minuta kasnije došli do izjednačenja golom Boakyea.

Pobjedu klubu iz Firence donio je Pasqual minutu prije kraja utakmice.

Trijumf nakon četiri utakmice posta u prvenstvu i ispadanja iz Kupa ostvario je i tim Rome. Vučica je slavila u Cagliariju rezultatom 2:1 uz pogotke Ljajića i Paredesa, dok je jedini gol za domaćina postigao M'Poku. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u timu Rome.

Za razliku od Pjanića koji je danas bio uspješan, Milan Đurić sa Cesenom je poražen u gostima kod Empolija rezultatom 2:0.Pobjedu domaćinu donijeli su Maccarone i Signorelli. Đurić je zamijenjen u 71. minuti.

Uspješan domaćin bio je i Napoli koji je porazio Udinese rezultatom 3:1, dok su Sampdorija i Sassuolo podijelili bodove, 1:1.

Rezultati:

Fiorentina – Atalanta 3:2 Cagliari – Roma 1:2 Empoli –Cesena 2:0 Napoli – Udinese 3:1 Sampdoria – Sassuolo 1:1