Super liga
27

Šehić i Šćuk s Erzurumom iznenađujuće remizirali na gostovanju kod Bešiktaša

Nogometaši Bešiktaša i Erzuruma podijelili su bodove u Istanbulu u okviru 19. kola turske Super lige odigravši neriješeno 1:1.

Bešiktaš je tako nastavio igrati u promjenjivoj formi nakon poraza od Kasimpase i pobjede nad Akhisarspora u posljednja dva kola, dok je Erzurum nastavio veliki niz bez trijumfa.

Favorizovani domaćini su imali veliki inicijativu u prvom poluvremenu, ali odbrana gostiju na čelu s reprezentativcem Bosne i Hercegovine Ibrahimom Šehićem bila je nivou.

Kazna za promašaje Bešiktaša uslijedila je u 69. minuti kada je Tokoz postigao autogol.

Ipak, turski veznjak se iskupio samo devet minuta kasnije kada je na asistenciju Ljajića poravnao rezultat i ujedno postavio konačnih 1:1.

Vrijedi istaći da je Bešiktaš meč okončao s deset igrača jer je tri minute prije kraja meča Quaresma dobio crveni karton.

Šehić je branio svih 90 minuta za gostujuću ekipu te je uz nekoliko odličnih odbrana zaradio i žuti karton, a cijeli meč odigrao je i njegov saigrač Jasmin Šćuk.

Bešiktaš je zadržao četvrto mjesto na tabelu Super lige, dok je Erzurum na 15. poziciji.