0

Sarajevo i Travnik slavili protiv Slavije i Zvijezde

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 19. kola Premijer lige BiH u terminu od 15:30 sati odigrana su dva susreta. Sarajevo je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" ugostilo ekipu Slavije, dok je Travnik bio domaćin Zvijezdi iz Gradačca. Domaće ekipe su slavile pobjede.
Sarajevo – Slavija 2:1

Tim sa Koševa savladao je Slaviju u današnjem susretu. Do 24. minuta susreta nije bilo velikih uzbuđenja, Žarko Karamatić je tad za Slaviju postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije. No, Slavija je 11 minuta kasnije povela golom Raševića. U 40. minuti Sarajevo je pokušalo izjednačiti kada je Sesar uputio odličnu loptu prema golu, no čuvar mreže Slavije se odlično snašao. Prvo poluvrijeme je završeno u korist gosta, a domaći igrači su na odmor ispraćeni zvižducima svojih navijača.

U nastavku igre ipak preokret. Do izjednačenja je došlo nakon što je lopta pogodila jednog od igrača Slavije i završila iza leđa golmana Dujkovića. Nekoliko minuta kasnije Jović je u igru uveo Nermina Haskića umjesto Krpića, što se pokazalo ispravnom odlukom. U 65. minuti Haskić pogađa za vodstvo Sarajeva, koje dominira do kraja susreta, a koji se završio sa 2:1 u njihovu korist.

Travnik – Zvijezda 2:1

Kada je u pitanju utakmica između Travnika i Zvijezde, početak susreta je bio nešto interesantniji u odnosu na onaj na Koševu. Već u osmoj minuti Halilović je iskoristio grešku domaćih igrača i doveo Zvijezdu u vodstvo. U prvim minutama susreta na Piroti dominirali su gosti. Međutim, kako se približavao kraj prvog poluvremena tim iz Travnika je preuzeo inicijativu, pa je u 44. minuti Ribić uz asistenciju Redžepija izjednačio na 1: 1. Na odmor se otišlo sa 2:1 za domaće, a strijelac drugog pogotka je Nermin Varupa za potpuni poreokret. Nastavak susreta je protekao bez većih iznenađenja, a rezultat sa poluvremena je bio i konačni.

Rezultati 19. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota:

Olimpic - Čelik 1:0 Rudar - Borac 1:3 Široki Brijeg - Sloboda 2:0 Leotar - Gošk 0:0 Kozara - Velež 0:0

nedjelja:

Travnik - Zvijezda 2:1, Sarajevo - Slavija 2:1. Susret Zrinjski - Željezničar počinje u 18:30 sati.

1. Željezničar 18 14 2 2 40:10 44

2. Široki Brijeg 19 11 6 2 28:8 39
3. Sarajevo 19 11 3 5 31:17 36
4. Borac 19 11 3 5 29:17 36
5. Olimpic 19 10 3 6 26:15 33
6. Zrinjski 18 8 7 3 29:21 31
7. Zvijezda 19 7 5 7 23:21 26
8. Velež 19 6 7 6 19:19 25