Serie A
9

Sampdoria deklasirala Crotone, Pavlović igrao kompletan meč

Ekipa Sampdorije slavila je protiv Crotonea u meču 9. kola italijanske Serije A rezultatom 5:0.

Domaći su u vodstvo stigli u 3. minuti kada Ferrari pogađa za 1:0, da bi već u 12. minuti Quagliarella s bijele tačke donio prednost domaćim od 2:0.

Caprari je u 39. minuti povisio rezultat na 3:0 i time gotovo pa riješio pitanje pobjednika, a u drugom poluvremenu gledaoci na tribinama vidjeli su još dva pogotka, oba u mreži gostujuće ekipe.

Prvo je Linetty u 71. minuti povećao rezultat na 4:0, a onda Kownacki u 76. minuti postiže svoj prvi, a za Sampdoriju peti pogodak i postavlja konačnih 5:0

Danijel Pavlović odigrao je svih 90 minuta u redovima gostujuće ekipe kojoj je ovo četvrti poraz u sezoni te nakon osam odigranih utakmica Crotone ima šest osvojenih bodova.

S druge strane Sampdorija će nakon ove pobjede biti na šestoj poziciji sa osvojenih 14 bodova, ali i dvije utakmice manje.