Europa liga
0

Samo bod Juventusu u Salzburgu

Nogometaši Juventusa su i petu utakmicu zaredom ostali neporaženi, no pitanje je koliko su zadovoljni s 1-1 u Salzburgu, gdje su igrali duel 3. kola skupine A Europa lige.

S tim bodom su ostali na trećem mjestu ljestvice (ukupno tri boda), a još je uvijek ispred njih poljski Lech (četiri boda), s tim da tek moraju odigrati gostujuću utakmicu u Poznanu.

U Salzburgu su protiv tamošnjeg Red Bulla igrači Juventusa morali loviti i zaostatak, budući da je u 36. minuti Slovak Švento zabio za austrijsku momčad. No, nakon poluvremena je trener Juventusa Delneri uveo u igru Miloša Krasića, najboljeg ovosezonskog igrača torinske momčadi, a ovaj je samo šezdesetak sekundi nakon toga postavio konačnih 1-1.

U drugom duelu skupine A navijači Manchester Cityja su gledali šou Togoanca Emmanuela Adebayora. Zabio je sva tri pogotka u pobjedi 3-1.

U skupini B je branitelj naslova ovog natjecanja, madridski Atletico, upisao prvu pobjedu. S 3-0 su na svom Vicente Calderonu svladali Rosenborg. Nakon 0-0 Arisa i Bayera prava je gužva na ljestvici ove skupine. Prvog Bayera i posljednjeg Rosenborga razdvaja samo dva boda.

Lisabonski Sporting je ostvario i treću pobjedu u skupini C. Sa 5-1 su razmontirali belgijski Gent za kojeg je prvo poluvrijeme odigrao hrvatski nogometaš Mario Barić.

Europa liga, 3. kolo:

skupina A

RB Salzburg - Juventus 1-1 (Švento 36 / Krasić 46) Manchester City - Lech 3-1 (Adebayor 13, 25, 73 / Tshibamba 50)

Redoslijed: 1. Manchester City 7, 2. Lech 4, 3. Juventus 3, 4. RB Salzburg 1.   skupina B

Atletico Madrid - Rosenborg 3-0 (Godin 17, Agüero 66, D. Costa 78) Aris - Bayer 0-0

Redoslijed: 1. Bayer 5, 2. Atletico Madrid 4, 3. Aris 4, 4. Rosenborg 3.

skupina C

Lille - Levski 1-0 (Chedjou 49) Sporting - Gent 5-1 (Salomao 7, Liedson 13, 27, Maniche 37, Postiga 60 / Wils 17)

Redoslijed: 1. Sporting 9, 2. Lille 4, 3. Levski 3, 4. Gent 1.