Nismo na ovo navikli
54

Salzburg slavio pobjedu u austrijskoj Bundesligi, Dedić igrao na potpuno neuobičajenoj poziciji

E. K.
Amar Dedić (Foto: Screenshot)
Nogometaši Salzburga su danas u 15. kolu austrijske Bundeslige pobijedili sastav Hartberga rezultatom 3:2, a naš Amar Dedić je utakmicu odigrao na neuobičajenoj poziciji.

Naime, standardni reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapiten Salzburga je utakmicu odigrao na poziciji stopera budući da je na desnom beku igrao Leandro Morgalla.

Dedić je odigrao svih 90 minuta, a u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena je dobio javnu opomenu.

Zmaj je za svoj nastup dobio ocjenu 6.8, imao je tri presječene lopte, osvojio je dva od četiri duela na zemlji, ali je izgubio posjed lopte 13 puta.

Imao je 64 pokušaja dodavanja od čega su 56 bila uspješna odnosno 88 posto.

Što se tiče strijelaca, za domaće su strijelci bili Petar Ratkov, Oscar Gloukh te Dorgeles Nene dok su za goste pogodili Ibane Bowat te gore pomenuti Morgalla koji je postigao autogol.

Salzburg je s ova tri boda ostao na prvom mjestu na tabeli sa 33 osvojena boda koliko ima i drugoplasirani Šturm iz Graca.

Rezultat i strijelci:

Salzburg - Hartberg 3:2 (Ratkov 45+4', Gloukh 48', Nene 85' / Bowat 11', Morgalla (ag) 56')