Pjaniću 13 minuta igre
36

Roma slavila na gostovanju kod Genove sa 4:2

Roma je u nedjelju navečer sa 4:2 slavila na gostovanju kod Genove. Naš nogometni reprezentativac Miralem Pjanić, fudbaler Rome, u igru je ušao u 77 minuti.

Domaći su poveli u sedmoj minuti golom Juraja Kucka, da bi samo osam minuta kasnije povećali vodstvo na 2:0 zahvaljujući golu koji je postigao Boško Janković. No, ovu prednost su zadržali do 27. minute kada je precizan bio Francesco Totti koji smanjuje na 1:2. Pred sam kraj prvog poluvremena Roma je izjednačila na 2:2 golom Pabla Daniela Osvalda.

Nastavak igre nije donio ništa manje uzbuđenja. Loš rezultat s početka susreta Roma je okrenula u svoju korist te su poveli u 56. minuti. Gol je postigao dvostruki strijelac večeras Pablo Daniel Osvaldo, koji je sjajno šutirao glavom.

Za još ubjedljiviju prednost gostujućih igrača pobrinuo se Erik Lamela sedam minuta prije kraja susreta kada postavlja rezultat na konačnih 4:2 za Romu.