Serie A
1

Roma lakoćom protiv Palerma

Francesco Totti (Foto: AFP)
U posljednjoj utakmici 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu savladala Palermo 4-1 i skočila na šesto mjesto na tabeli.

Po dva gola su Giallorossi postigli u svakom poluvremenu. Među strijelce su se za rimski sastav upisali Francesco Totti, Pablo Osvaldo, Erik Lamela i Mattia Destro. Destro je nakon postignutog gola u 79. minuti zaslužio crveni karton, samo šest minuta nakon što je ušao u igru umjesto Tottija.

Prvi žuti karton Destro je zaslužio zbog prekršaja u 77. minuti, a drugi karton je dobio nakon postignutog gola zbog skidanja dresa prilikom proslave. U trenucima s igračem manje Palermo je uspio ublažiti poraz golom Josipa Iličića.

Legendarnom kapitenu Rome Tottiju je postignuti gol bio 219. ukupno u Seriji A (četvrti ove sezone) i deveti protiv Palerma, a postigao ga je glavom iz neposredne blizine. Najbolji Romin ovosezonski strijelac u Seriji A je 20-godišnji Argentinac Lamela sa sedam golova.

Serie A, 11. kolo:

Roma - Palermo 4-1 (Totti 11, Osvaldo 31, Lamela 70, Destro 79) Bologna - Udinese 1-1 (Diamanti 46 / Di Natale 73) Catania - Lazio 4-0 (Gomez 9, 29, Lodi 25-11m, Barrientos 69) Fiorentina - Cagliari 4-1 (Rodriguez 14, Jovetić 50, Toni 54, Cuadrado 84 / Casarini 43)

Napoli - Torino 1-1 (Cavani 6 / Sansone 90+1) Sampdoria - Atalanta 1-2 (Maresca 53 / Bonaventura 2, Luca 76) Siena - Genoa 1-0 (Paci 55) Pescara - Parma 2-0 (Abbruscato 48, Weiss 90+3)