14

Real Madrid pobijedio Almeriju i nastavio potjeru za Barcelonom

Eibar - Sevilla (Foto: EPA)
Real Madrid ponovo je na minus dva u odnosu na vodeću Barcelonu. Nakon sinoćnje "šestice“ Katalonaca, Madriđani su večeras na domaćem terenu rezultatom 3:0 očekivano pobijedili Almeriju.

Dugo su gosti odolijevali napadima Kraljeva koji u 44. minuti ipak uspijevaju povesti. Sjajan pogodak za 1:0 postigao je James Rodriguez.

U petoj minuti drugog poluvremena Kross u mat poziciju šalje Cristiana Ronalda, ispred kojeg interveniše gostujući stoper Dos Santos tom prilikom nespretno pogodivši vlastitu mrežu za povećanje vodstva.

Na sličan način domaći igrači postigli su i treći pogodak u samom finišu meča. Pas je ovog puta sa lijeve strane uputio Chicarito, a loptu u gol pospremio Arbeloa.

U drugom susretu Sevilla je bez problema kao gost porazila Eibar rezultatom 3:1. Gosti sa dva pogotka Bacce u ranoj fazi utakmice dolaze do 0:2. Piovaccari smanjuje rezultat početkom drugog poluvremena, da bi konačnih 1:3 postavio iskusni Reyes.

Pogotkom Nolita u posljednjoj minuti utakmice Celta je ostvarila minimalan trijumf nad Malagom na domaćem terenu.

Večeras od 22 sata se sastaju Elche – Deportivo La Coruna, odnosno Villarreal – Atletico Madrid. Kolo će sutra navečer zaključiti Rayo Vallecano i Valencija, odnosno Granada i Espanyol.