La Liga
77

Real Madrid nije probio bunker Cadiza, golman Ledesma donio bod gostima

E. B.
Nogometaši Real Madrida su kiksali u 18. kolu španske La Lige remiziravši kod kuće sa Cadizom rezultatom 0:0.

Igrači Cadiza su na stadion "Santiago Bernabeu" stigli samo sa jednim ciljem - da sačuvaju svoju mrežu netaknutom. Imali su posjed lopte od samo 18 posto i nisu uputili nijedan šut u okvir gola Reala, a u svojoj namjeri su uspjeli zahvaljujući Jeremiasu Ledesmi.

Argentinski 28-godišnji golman je sjajno branio i najzaslužniji je što su gosti stigli do osmog remija u sezoni.

Ledesma je ukupno odbranio devet šuteva domaćih igrača, a posebno se istakao u 56. minuti kada je zaustavio šut Edena Hazarda glavom, te u 81. minuti kada je spriječio Karima Benzemu da postigne 14. pogodak u sezoni.

Cadiz je i pored osvojenog boda ostao na pretposljednjem mjestu na tabeli, dok je Real ostao lider španskog prvenstva.

Rezultat: Real Madrid - Cadiz 0:0