Rodrygo heroj
31

Real Madrid je osvojio španski Kup kralja, pogledajte pogotke kojima su srušili odličnu Osasunu

Nogometaši Real Madrida osvojili su španski Kup kralja nakon pobjede protiv Osasune u finalu rezultatom 2:1 te su tako došli do 20. trofej u ovom takmičenju, a prvog nakon devet godina.

Kraljevski klub sjajno otvara meč i već u 2. minuti preko Rodryga dolazi u vodstvo od 1:0, no iako su imali još nekoliko izrazitih šansi, baš kao i Osasuna na drugoj strani, nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale i s minimalnom prednošću Reala se otišlo na odmor.

Osasuna se vraća u 58. minuti kada je Torro pogodio za 1:1 za erupciju navijača ovog kluba na stadionu De La Cartuja u Sevilli, no slavlje nije dugo trajalo jer je već 12 minuta poslije Rodrygo postigao svoj drugi gol, vratio prednost Realu i na kraju će se ispostaviti donio im pobjedu i osvajanje Kupa Kralja.

Za trenera Reala Carla Ancelottija ovo je deseti trofej koji je osvojio s klubom u dva mandata, a svakako da najviše treba biti zahvalan golmanu Thibautu Courtoisu, koji je na kraju zabilježio četiri sjajne odbrane.

Ovo je ukupno 20. trofej Kupa kralja za Real Madrid, a prvi od sezone 2013/2014, odnosno šesti od sezone 2001/02.