La Liga
18

Real Madrid bez problema savladao fenjeraša Malagu u gostima

U posljednjem susretu 32. kola španske La Lige Real Madrid je bez problema savladao Malagu u gostima rezultatom 2:1.

Zidane je odlučio odmoriti najveće zvijezde ekipe Ronalda, Modrića, Balea i Varanea, te je na teren poslao kombinovani sastav koji je bio dovoljan da donese tri bosa sa gostovanja kod fenjeraša koji se polako oprašta od španske elite.

Isco je doveo Kraljeve u vodstvo u 29. minuti susreta, a potom je u 63. minuti asistirao Casemiru koji je postigao drugi pogodak. Malaga je do počasnog pogotka stigla u 90+3. minuti,, a strijelac je bio Rolan.

Real je ostao u utrci sa gradskim rivalom Atleticom za drugo mjesto, dok je Malaga u nezavidnoj poziciji i za sigurnom zonom zaostaje 14 bodova šest kola prije kraja.

Ranije danas postignuti su sljedeći rezultati: Eibar - Alaves 0:1, Atletico - Levante 3:0, Getafe - Espanyol 1:0.