Konferencijska liga
24

Razigrani Partizan ostvario novu pobjedu u Evropi, Mourinhova Roma efikasna u gostima

Ekipa Partizana upisala je drugu pobjedu u meču 2. kola grupne faze UEFA-ine Konferencijske lige protiv Flore rezultatom 2:0, dok je u istom terminu Roma ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Zoryje rezultatom 3:0.

Partizan je odlično otvorio utakmicu i već u 20. minuti golom Markovića došao u vodstvo od 1:0, a kapiten ovog tima iz Beograda u finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, isti igrač postiže drugi gol i, kasnije će se ispostaviti, postavlja konačan rezultat.

Ovo je za Partizan druga pobjeda u drugom meču grupne faze, a u narednom susretu očekuje ih domaći susret protiv Genta.

Sigurnu pobjedu ostvarila je i Roma koja je rezultatom 3:0 pobijedila ukrajinsku Zoryju, a da će doći do trijumfa i osvajanja tri boda bilo je jasno već u sedmoj minuti kada je El Shaarawy pogodio za 1:0.

U 66. minuti Smalling pogađa za 2:0, čime je riješio pitanje pobjednika, da bi konačnih 3:0 postavio Abraham tri minute nakon toga.