45

Ratko Dujković potpisao za Čelik: Došao sam da zajedno izborimo opstanak

Ratko Dujković (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Iskusni bh. golman Ratko Dujković od danas je član zeničkog Čelika.

Dujković je došao u Čelik koji je tokom zimskog prijelaznog roka doveo nekoliko pojačanja u namjeri da izbori opstanak u Premijer ligi BiH. Radi se o tridesetčetverogodišnjem golmanu dobro poznatom ljubiteljima nogometa u BiH, koji je bio član Rudara iz Kaknja, Olimpika, Saipe, Zrinjskog, Slobode i Slavije. Ovo je njegov drugi dolazak u Čelik za koji je nastupao i prošle godine.

"Potpisao sam ugovor do kraja sezone, došao sam kako bih pomogao klubu koliko mogu, a cilj je svakako da izborimo opstanak u društvu najboljih. Nadam se da ćemo uspjeti u tome", izjavio je Dujković za portal Klix.ba.

Ovaj iskusni golman je 2014. godine sa Zrinjskim osvojio titulu prvaka BiH. Također, dobijao je pozive u A reprezentaciju BiH.

Čelik je jesenji dio prvenstva završio na pretposljednjem 11. mjestu na tabeli s 10 osvojenih bodova u 18 odigranih kola. Šest više ima desetoplasirana Sloboda, koja je iznad zone ispadanja. Fenjeraš Vitez je sakupio svega sedam bodova.