Prva liga RS
20

Raspucana Krupa deklasirala Slaviju i zadržala maksimalan učinak na početku sezone

K. H.
Nogometaši Krupe ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 5:0 u susretu 4. kola Prve lige RS-a, čime su zadržali lidersku poziciju na tabeli s maksimalnih 12 bodova.

Krupa je u prva tri susreta ostvarila pobjede protiv Borca, Modriče i Budućnosti, a danas su protiv Slavije pokazali da su u sjajnoj formi te su ostvarili četvrtu pobjedu u isto toliko odigranih mečeva.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će Krupa doći do pobjede, a golove za domaći tim postigli su Perović, Dekić i Hadžić koji je postigao dva pogotka. Konačnih 5:0 postavio je Beuk u 57. minuti.

U ostalim mečevima koji su odigrani danas Drina je na svom terenu pobijedila Kozaru sa 2:0, a identičan rezultat je bio na susretu između Novog Grada i Modriče.

Sloga iz Doboja je na svom terenu bila bolja od Podrinja sa 4:0, a domaće pobjede ostvarili su Tekstilac protiv Budućnosti i Zvijezda 09 protiv Borca. Na oba susteta je rezultat bio 1:0.