Potpuno izgubio živce
34

Rahmanović dobio crveni karton pa nasrnuo na sudiju, saigrači ga jedva smirili

U 32. kolu turske Superlige nogometaši Konyaspora su poraženi na gostovanju protiv Rizespora 2:1, a duboko u sudijskoj nadoknadi crveni karton je dobio bh. reprezentativac Amar Rahmanović.

On je u igru ušao u 83. minuti, a u šestoj minuti sudijske nadoknade je isključen.

Sudija Sansalan je dosudio jedan prekšraj, što je iznerviralo jako temperamentog Rahmanovića. Nekadašnji nogometaš Sarajeva je prišao sudiji i želio mu je objasniti da nije bio prekršaj, ali ga je neoprezno blago odgurnuo zbog čega mu je pokazan crveni karton.

Rahmanović je tak tada potpuno izgubio živce, nasrnuo je na sudiju i uhvatio ga je oko struka, a čak su ga morali smirivati i njegovi saigrači i jedan domaći nogometaš.

Konyaspor je inače na drugom mjestu koje vodi u Ligu prvaka, ali nakon ovog poraza priliku da ih prestigne imat će Fenerbahče.