48

Radnik završava posao: Memišević svojim drugim golom pogodio za 3:0 protiv Slobode

U uzvratnoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine Radnik Bijeljina na domaćem terenu igra protiv Slobode, a trenutni rezultat je 3:0 za Radnik koji je sada na pragu da osigura titulu.

Radnik je do vodstva stigao u petoj minuti kada je Dušan Hodžić prošao dva igrača gostujućeg tima i prizemnim udarcem prevario golmana Pirića.

Sloboda u prvom poluvremenu nije uspjela uputiti udarac prema golu domaćeg tima i pokazala je blijedu igru. Osjetio se izostanak suspendovanog Zajka Zebe.

U 63. minuti susreta glavni sudija Ognjen Valjić isključio je trenera Slobode Husrefa Musemića zbog prigovora.

Domaći tim je iskoristio nervozu Slobode i golom kapitena Samira Memiševića udvostručio vodstvo na 2:0. Isti igrač pogodio je za 3:0 u 87. minuti. Prvo je prekinuo napad Slobode u svom šesnaestercu, a onda istrčao kontru i matirao Pirića.

Prvi meč u Tuzli završen je rezultatom 1:1. Radnik vodi ukupnim rezultatom 4:1.