Le Championnat
0

PSG pobjedom do diobe prvog mjesta

PSG-u minimalna pobjeda protiv Sochauxa (Foto: AFP)
Nogometaši PSG-a su se pobjedom kod Sochauxa (1-0), u 17. kolu Le Championnata, izjednačili na vrhu prvenstvene tabele ujedno i zahvaljujući porazu Montpelliera kod "davljenika" Valenciennesa (1-0).

PSG je do pobjede kod trinaestoplasirane ekipe prvenstva (Sochaux) stigao u 20. minuti nakon što je Francuz Kevin Gameiro postigao jedini pogodak na utakmici na asistenciju najskupljeg pojačanja Parižana prošlog ljeta – Javiera Pastorea. Bio je to deveti pogodak Gameira ove sezone za PSG.

Ekipa Antoinea Kombouarea izjednačila se na vrhu prvenstvene tabele s Montpellierom (39 bodova) nakon što je ovaj poražen kod slabašne, ali vrlo dobre domaćinske ekipe, Valenciennesa, također s 1-0. Jedini pogodak vrijedan tri boda i privremenog bijega iz "crvene zone" postigao je Alžirac Foued Kadir u prvoj minuti nastavka utakmice.

Nakon nepotpunog 17. kola Le Championnata Montpellier i PSG dijele prvo mjesto prvenstvene tabele sa 39 osvojenih bodova. Treći je Lille koji ima pet manje, ali i utakmicu manje od vodećeg dvojca. Slijede Lyon, Rennes, te Toulouse.

Le Championnat, 17. kolo:

Nancy - Ajaccio 2-2 (Bakar 10, Niculae 90 / Luiz 34-ag, Cavalli 73) Rennes - Brest 1-1 (Danze 31 / Roux 17) Saint-Etienne - Caen 2-0 (Nicolita 10, Sako 74) Sochaux - PSG 0-1 (Gameiro 20)

Toulouse - Evian 2-1 (Sissoko 25, Bulut 90 / Wass 50) Valenciennes - Montpellier 1-0 (Kadir 46)

1. Montpellier 17 11 3 3 36-18 +18 36
  2. Paris St.-Germain 17 11 3 3 30-17 +13 36
  3. Lille 16 8 7 1 27-15 +12 31
  4. Ol. Lyon 16 9 2 5 28-19 +9 29
  5. Rennes 17 8 5 4 28-22 +6 29