Le Championnat
0

PSG deklasirao Montpellier, ljepotan Pastorea

Nogometaši PSG-a nastavljaju s vrlo dobrim igrama u Le Championnatu. U sklopu 7. kola slavili su na gostovanju kod do tada vodeće ekipe prvenstvene tabele, Montpelliera, s 3-0.

Dvostruki strijelac za Parižane bio je ovoljetna najskuplja investicija Javier Pastore koji je u Pariz stigao za 43 miliona eura. Goste je u vodstvo doveo Kevin Gameiro u 39. minuti utakmice, nakon vrlo lijepog ubacivanja Nenea s lijeve strane PSG-ovog napada. Samo četiri minuta kasnije, prekrasnim volejem na ubacivanje Tienea, na 2-0 povisio je Pastore svojim trećim pogotkom sezone u šestoj ligaškoj utakmici.

Mreže su nakon tog pogotka mirovale sve do 80. minute, kada je nakon katastrofalne greške Montpellierovog golmana Jourdrena, koji je krivo procijenio let lopte koja ga je preskočila, Pastore postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3-0. Na samom kraju susreta domaći igrač Olivier Giroud postigao je prekrasan pogodak makazicama od prečke, nakon vrhunskog primanja na prsa, ali mu je linijski sudac neopravdano poništio sasvim regularan, te prvenstveno prekrasan pogodak.

Ovom pobjedom PSG je zasjeo na vrh prvenstvene tabele, te zajedno s Lyonom, s kojim imaju isti broj bodova te identičnu gol-razliku, dijele prvo mjesto.

Le Championnat, 8. kolo, rezultati:

Lyon - Bordeaux 3-1 (Gomis 7, 32, Bastos 64 / Modeste 86-11m) Valenciennes - Marseille 1-1 (Saez 90+2 / Diawara 16)

Lille - Lorient 1-1 (J. Cole 35 - Monnet-Paquet 90+3) Evian - Caen 2-4 (Barbosa 34, 39 / Niang 11, Proment 45+3, Bulot 69, Traore 72) Nice - Dijon 1-1 (Dja Djedje 90 / Corgnet 15) Toulouse - Nancy 1-0 (Bulut 59) Montpellier - PSG 0-3 (Gameiro 39, Pastore 43, 80)

Redoslijed: 1. Lyon 17, 2. PSG 17, 3. Toulouse 17, 4. Montpellier 16, 5. Rennes 14 (-1)...