Serie A
4

Prva domaća pobjeda Rome u sezoni

Nogometaši Rome su tek u četvrtom nastupu na Olimpicu došli do premijerne domaće pobjede u novoj sezoni talijanske Serije A. S 2-0 je Roma bila bolja od Atalante.

No, pitanje je kako bi završio ovaj duel da je Atalanta uspješno okončala barem jednu od tri sjajne prilike u uvodnih dvadesetak minuta. Ili su gostujući igrači nespretno reagirali ili bi domaćina spašavao okvir gola, ali su gosti iz Bergama ostali bez pogotka.

Nakon toga, u 30. minuti, Francesco Totti je sjajno podvalio loptu natrčalom Lameli koji je prevario gostujućeg golmana i tako je Roma povela 1-0. Poslije primljenog pogotka, pa sve do kraja utakmice, Atalanta je pomalo sramežljivo napadala prema Stekelenburgu, dok je Roma uspjela još jednom poentirati.

Američki nogometaš Michael Bradley je nakon odbijene lopte dobro reagirao, te iskosa iz blizine poentirao za konačnih 2-0 u 62. minuti.