0

Primera: Valencia do pete pobjede u šest utakmica

U posljednjemu subotnjem meču 15. Primerina kola Valencia je na Mestalli pobijedila Espanyol 2-1. Sva je tri boda domaćima ponovno donio Roberto Soldado.

Sjajni je golgeter svoj deveti ovosezonski prvenstveni te 14. ukupno pogodak postigao za konačnih 2-1 u 80. minuti utakmice. Bio je to njegov prvi dodir s loptom na utakmici samo četiri minute nakon što je zamijenio Aritza Aduriza, koji je počeo utakmicu na centarforskoj poziciji.

Za gol mu je ubačajem iz kuta asistirao Tino Costa, strijelac prvog gola na utakmici iz 11-erca u šestoj minuti. Za goste je u 68. izjednačio Hector Moreno.

Valencia se novom pobjedom, svojom petom prvenstvenom u šest posljednjih utakmica, učvrstila na trećem mjestu na tabeli s četirima bodovima viška od Levantea.

Primera, 15. kolo:

Sporting – Real Madrid 0-3 (Di Maria 35, Ronaldo 65, Marcelo 90) Racing – Villarreal 1-0 (Stuani 27) Barcelona – Levante 5-0 (Fabregas 4, 33, Cuenca 37, Messi 55, Sanchez 61) Valencia – Espanyol 2-1 (Costa 6-11m, Soldado 80 / Moreno 68)

1.  Real Madrid CF	14	12	1	1	49-10	+39	37

2.  FC Barcelona		15	10	4	1	47-7	        +40	34

3.  Valencia CF		14	9	3	2	23-14	+9	30

4.  Levante UD		14	8	2	4	23-17	+6	26

5.  Málaga CF		13	7	2	4	17-16	+1	23

6.  Sevilla FC		13	5	6	2	13-10	+3	21

7.  CA Osasuna		13	4	6	3	16-25	-9	18

1.  Athletic Club		13	4	5	4	19-16	+3	17