0

Primera: Remi Gijona i Rayo Vallecana, Vranješu svih 90 minuta i žuti karton

U utakmici 24. kola španske Primere snage su odmjerili Gijon i Rayo Vallecano te su podijelili bodove odigravši 2:2.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i poveli već u 5. minuti golom Guerrera. Mogli su domaći do drugog gola u 14. minuti, ali je golman Raya dobro intervenisao i spasio svoju mrežu.

Izjednačenje Rayo Vallecanu donio je Miku nakon dobre asistencije Hernandeza u 40. minuti utakmice. Ipak, vodstvo Gijonu vraća Halilović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a asistenciju je upisao Jonathan. Domaći su nakon prvog dijela igre imali prednost od jednog gola.

U nastavku utakmice, tačnije u 53. minuti, nogomeši Gijona Guerrero i Carmona nisu uspjeli savladati sjajnog golmana Vallecana Carlosa. Te promašaje su gosti kaznili u 62: minuti, kada je novo izjednačenje Vallecanu donio Sanchez.

Imao je Rayo još tri šanse za pobjedu preko Embarbe u 80. Sancheza u 91. i Trashorrasa u 92. minuti, ali gola nije bilo. Trashorras je pogodio prečku, pa je na kraju utakmica završena remijem 2:2.

Bh. reprezentativac Ognjen Vranješ odigrao je cijelu utakmicu za Gijon, a žuti karton je dobio u 27. minuti.

Gijon je 16. na tabeli s 23 boda, dok je Vallecano 15. sa bodom više.