0

Premiership: United rutinski protiv Tottenhama, Everton bolji od Newcastlea

(Foto: EPA)
Prvi od tri meča 29. kola Premiershipa planirana za danas u Londonu su odigrali Chelsea i Southampton.

Jedan od derbija kola završen je neriješenim rezultatom 1:1. U jedanaestoj minuti susreta zatresla se mreža gostiju, a gol je postigao Diego Costa.

Osam minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Southampton koji je u pogodak za konačnih 1:1 pretvorio Tadić.

Drugi susret igran je na Goodison Parku gdje je Everton rezultatom 2:0 bio bolji od Newcastlea. U 20. minuti susreta Karamele su povele 1:0, a gol je postigao McCarthy. U 56. minuti pogodak za 2:0 u korist domaćina udarcem sa bijele tačke postigao je Romelu Lukaku. Konačnih 3:0 postavio je Barkley u sudijskoj nadoknadi vremena. U pobjedničkom timu od 86.minute igrao je Muhamed Bešić.

Manchester United je odigrao po volji svojih navijača i rezultatom 3:0 sa Old Trafforda ispratio Tottenham. U devetoj minuti za 1:0 pogodio je Fellaini. Deset minuta kasnije bilo je 2:0, a gol je postigao Carick. Konačnih 3:0 u 34. minuti postavio je Wayne Rooney.