0

Premierliga: Negredo i Toure donijeli pobjedu Manchester Cityju

U prvoj utakmici subotnjeg programa 3. kola engleske Premierlige nogometaši Manchester Cityja su na svome Etihadu pobijedili Hull City s 2-0.

Nakon što su u prošlom kolu pali na gostovanju kod Cardiffa 'Građani su pred svojim navijačima tražili iskupljenje, a do njega su došli puno teže od očekivanog. Imali su domaći veći posjed lopte, ali u prvom poluvremenu iz toga nisu ništa konkretno izvukli. Štaviše, najbolju je priliku imao Hull već u petoj minuti, ali Slovenac Robert Koren nije bio precizan.

Menadžer Manchester Cityja Manuel Pellegrini na poluvremenu je u svlačionici ostavio našeg reprezentativca Edina Džeku, a u igru uveo Alvara Negreda koji mu je u 65. minuti napokon donio pogodak. Pablo Zabaleta je nabacio s desnog krila, a donedavni napadač Seville glavom matirao gostujućeg golmana Alana McGregora. U posljednjoj je minuti pobjedu uvjerljivijom učinio Yaya Toure pogotkom iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

Dodajmo da je ovo bila 52. uzastopna domaća utakmica u Premierligi u kojoj je Manchester City postigao barem jedan gol.