18

Premierliga: Everton i Manchester City remizirali, Bešić odigrao svih 90 minuta

(Foto: EPA)
U 17. kolu engleske Premierlige Everton je ugostio ekipu Manchester Cityja. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

U susretu Evertona i Manchester Cityja od prve minute je za domaće zaigrao bh. reprezentativac Muhamed Bešić, dok kapitena reprezentacije BiH i napadača Građana Edina Džeke nije bilo u kombinaciji zbog povrede.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 14. minuti utakmice. Jesus Navas je primio loptu u šesnaestercu, ali je šutirao pored gola. Dvije minute kasnije se u povoljnoj prilici za gol našao Bešić, koji je šutirao loše iz blizine, pa Hart nije imao problema da sačuva svoju mrežu.

Igrala se 21. minuta kada je Jovetićev udarac završio nekoliko centimetara pored gola Evertona. Isti igrač je šutirao u 33. minuti iznad prečke gola domaćih. Posljednju priliku u prvom poluvremenu propustili su domaći, tačnije, bio je to Coleman, koji je šutirao s ivice šesnaesterca i pogodio prečku gola Manchester Cityja. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Everton je u nastavku utakmice prvi put ozbiljnije zaprijetio u 58. minuti. Lukaku je uputio udarac prema golu Manchester Cityja, koji je odbranio Hart. Jovetića je u 67. minuti zamijenio Aguero, koji se mogao upisati na listu strijelaca četiri minute kasnije, no, šutirao je s ruba šesnaesterca, ali je lopta završila pored lijeve stative.

U 76. minuti je Fernandinho odbijenu loptu zahvatio glavom i pogodio mrežu Evertona za vodstvo Građana rezultatom 1:0.

No, vodstvo gostiju je trajalo samo pet minuta jer je rezultat na 1:1 izjednačio Naismith u 79. minuti utakmice.

Posljednju priliku na utakmici imao je Nasri, a njegov slab udarac je zaustavio golman Evertona Robles. završeno je 1:1.

Rezultati odigranih utakmica 17. kola engleske Premierlige:

Sunderland - Liverpool 0:1 Burnley - QPR 2:1 Chelsea - Newcastle 2:0 Leicester - Aston Villa 1:0 Swansea - West Ham 1:1

WBA - Hull 1:0 Everton - Manchester City 1:1