0

Premierliga: Arsenal korak bliže četvrtom mjestu

Nogometaši Arsenala došli su do značajne pobjede u borbi za četvrto mjesto u Premierligi i plasman u Ligu prvaka. U utakmici 35. kola kao gosti su svladali Hull City s 3-0.

Topnici sada imaju 70 bodova, četiri više od Evertona koji kasnije na svom Goodison Parku dočekuje Manchester United.

Gosti iz Londona su poveli u 31. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je Mesut Özil pronašao Santija Cazorlu, a ovaj proigrao strijelca Aarona Ramseyja. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Olivier Giroud je s desnog krila nabacio Ramseyju, a ovaj je prsima spustio loptu na Podolskog koji je udvostručio prednost Wengerove ekipe.

Hull u drugom poluvremenu nije uspio nadoknaditi zaostatak, štaviše u 54. je minuti primio i treći gol. Ponovno je strijelac bio Podolski koji je ovom prilikom iskoristio odbijenu loptu nakon udarca Ramseyja i odbrane Stevea Harpera.

Za kraj podsjetimo i da će se ove dvije ekipe suočiti u ovogodišnjem finalu FA Cupa, 17. maja na Wembleyju.

Premierliga, 35. kolo:

Hull City - Arsenal 0-3 (Ramsey 31, Podolski 45, 54)

Norwich - Liverpool 2-3 (Hooper 54, Snodgrass 77 / Sterling 4, 62, Suarez 11) Everton - Manchester United (kasnije)

Redoslijed: 1. Liverpool 80, 2. Chelsea 75, 3. Manchester City 71 (-2), 4. Arsenal 70, 5. Everton 66 (-1)...