{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Poznati svi sudionici šesnaestine finala

F
18.12.2009. u 08:54
0
2
Poznati svi sudionici šesnaestine finala
0
Poznati svi sudionici šesnaestine finala
Foto: Reuters
Utakmicama šestog kola grupa A, B, C, G, H i I sinoć je završen prvi krug nogometne Evropske lige, a preostala mjesta u šesnaestini finala popunili su: Anderlecht, Valencia, Lille i Twente.
Parovi šesnaestine finala bit će izvučeni danas u 13 sati u sjedištu Evropske nogometne federacije (UEFA) u Nyonu.

U bubnju će se naći 32 tima, i to po četiri predstavnika Španije (Atletico Madrid, Villarreal, Athletic Bilbao, Valencia) i Njemačke (Wolfsburg, Werder, Hamburg, Hertha Berlin), po tri kluba imat će Nizozemska (Twente, Ajax, PSV), Engleska (Everton, Liverpool, Fulham) i Belgija (Standard, Anderlecht, Club Brugge), po dva Italija (Roma, Juventus), Francuska (Lille, Marseille), Portugal (Benfica, Sporting) i Turska (Fenerbahče, Galatasaray), te po jedan austrijski (Salzburg), danski (Kopenhagen), grčki (Panathinaikos), izraelski (Hapoel Tel-Aviv), ruski (Rubin), rumunski (Unirea Urziceni) i ukrajinski klub (Šahtar).

Grupa A

Dinamo Zagreb - Temišvar 1:2 (Scutaru 80-ag / Bucur 67, Goga 84)
Ajax Amsterdam - Anderlecht 1:3 (Emanuelson 77 / Lukaku 13, 22, Legear 43)

1. Anderlecht* 6 3 2 1 9:4 11
2. Ajax* 6 3 2 1 8:6 11
-----------------------------------------
3. Dinamo 6 2 0 4 6:8 6
4. Timisoara 6 1 2 3 4:9 5

Grupa B

Genoa - Valencia 1:2 (Crespo 55/Bruno 45,Villa 90)
Lille - Slavia Praha 3:1 (cabaye 25,Gervinho 40, Obraniak 80 / Vlcek 56)

1. Valencia* 6 3 3 0 12 8 12
2. Lille* 6 3 1 2 15 9 10
-------------------------------------
3. Genoa 6 2 1 3 8 10 7
4. Slavia Praha 6 0 3 3 5 13 3

Grupa C

Rapid Wien - Celtic 3:3 (Jelavić 1, 8, Salihi 19 / Fortune 24, 67, McGowan 90)
Hapoel Tel Aviv - HSV Hamburg 1:0 (Jeboah 23)

1. Hapoel Tel Aviv* 6 4 0 2 13:8 12
2. Hamburg SV* 6 3 1 2 7:6 10
-------------------------
3. Celtic 6 1 3 2 7:7 6
4. Rapid Wien 6 1 2 3 8:14 5

Grupa G

Lazio - Levski Sofia 0:1 (Jovov 61)
Villarreal - Red Bull Salzburg 0:1 (Svento 7)

1. Red Bull Salzburg* 6 6 0 0 9:2 18
2. Villarreal* 6 3 0 3 8:6 9
--------------------------------------------
3. Lazio 6 2 0 4 9:10 6
4. Levski Sofia 6 1 0 5 1:2 3

Grupa H

Steaua Bukurešt - Twente 1:1 (Kapetanos 18//Stam 35)
Fenerbahče - Šerif Tiraspol 1:0 (Boral 15)

1. Fenerbahče* 6 5 0 1 8:3 15
2. Twente* 6 2 2 2 5:6 8
---------------------------------------------
3. Šeriff Tiraspol 6 1 2 3 4:5 5
4. Steaua Bukurešt 6 0 4 2 3:6 4

Grupa I

Everton - BATE Borisov 0:1 (Jurevič 75)
Benfica - AEK Atena 2:1 (Di Maria 45, 73//Blanco 82)

1. Benfica* 6 5 0 1 13:3 15
2. Everton * 6 3 0 3 8:8 9
--------------------------------------
3. BATE Borisov 6 2 1 3 7:9 7
4. AEK Atena 6 1 1 4 5:10 4

*osigurali šesnaestinu finala

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: