174

Povrijedio se u Vrapčićima, vratio se u Vrapčićima: Matej Delač ponovo među stativama FK Sarajevo

Piše: Edin Isanović
Matej Delač (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Matej Delač je danas u utakmici 27. kola BHT Premijer lige između Veleža i Sarajeva stao među stativama Bordo tima krajem prvog poluvremena. Sudbina je htjela da se vrati na gol na stadionu gdje se u oktobru prošle godine i povrijedio.

Desetog dana desetog mjeseca 2015. godine tim sa Koševa je igrao prijateljsku utakmicu sa Novim Pazarom u Vrapčićima. Kod vodstva aktuelnog prvaka od 1:0 utakmica je prekinuta u 55. minuti zbog nevremena.

Tada se golman londonskog Chelseaja na posudbi u Sarajevu povrijedio u 38. minuti meča. Nakon višemjesečne pauze i oporavka u Londonu, početkom aprila vratio se na najveći bh. stadion.

Prvi šef struke Almir Hurtić zamijenio je krajem prvog dijelaa Bojana Pavlovića i na gol je stao ljubimac navijača Bordo tima koji je u prošloj sezoni bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje naslova prvaka.

Sigurno je da će Delač biti pojačanje Sarajeva u posljednja tri kola kada će njegov tim voditi veliku bitku za plasman na evropsku scenu.