Nevjerovatne scene
31

Polusatni prekid utakmice između Maribora i Fenerbahčea, turski navijači napali domaće

H. H.
Revanš utakmica 3. pretkola Konferencijske lige između Maribora i Fenerbahčea prekinuta je sredinom drugog poluvremena zbog navijačkih nereda, a nastavljena je tek nakon pola sata.

Kako pišu slovenski mediji, nešto prije 70. minute došlo je do prekida u Ljudskom vrtu. Grupa gostujućih navijača iskrala se iz svog sektora i napala navijače Maribora na istočnoj tribini.

Policija je nakon nekoliko minuta uspjela smiriti situaciju, navijači Fenerbahčea su izbačeni, a utakmica je nastavljena nakon gotovo pola sata prekida.

Trenutni rezultat je 0:1, pogodio je Irfan Kahveci za goste. Arnel Jakupović je promašio najstrožiju kaznu za domaće, a Edin Džeko meč gleda s klupe.

Turci brane prednost od 3:1 iz prvog meča i izvjesno je da će proći dalje.