0

Pogodak Miralema Pjanića u pobjedi Metza protiv Strasbourga (video)

Sarajevo-x.com
17-godišnji Metzov napadač i danas jedan od najtalentovanijih mladih nogometaša Evrope Miralem Pjanić, koji je nedavno dobio i bosanskohercegovačko državljanstvo, u petak je zabio gol u 90. minuti utakmice francuskog kupa između Strasbourga i njegovog Metza.

Prva dva pogotka za Metz, u 47. i 62. minuti utakmice, postigao je igrač iz Perua Wilmer Aguirre. Golman Strasbourga Nicolas Puydebois odbranio je jedanaesterac Laurenta Agouazija pet minuta prije kraja susreta, da bi nešto kasnije pred sam kraj utakmice naš Miralem Pjanić sjajnim pogotkom povisio rezultat na 3:0 za goste.

Nakon gostujuće pobjede od 3:0 nad ekipom Strasbourga, Metz se plasirao u osminu finala francuskog kupa.

17-godišnjeg Miralema Pjanića mnogi stručnjaci smatraju najperspektivnijim nogometašem Evrope u ovom trenutku, a za njega zanimanje su već pokazali veliki evropski klubovi. Pjanić je 31. januara odlukom Vijeća ministara napokon dobio i BiH državljanstvo, a nogometna javnost u Bosni i Hercegovini nestrpljivo očekuje da ga vidi u dresu naše reprezentacije.