Kopačka u ofsajdu
55

Pogledajte zbog čega je Džeki poništen gol protiv Kasimpaše: Presudilo samo nekoliko centimetara

E. B.
U ovim trenucima je u toku početak drugog poluvremena susreta 27. kola turske Super Lige između Fenerbahčea i Kasimpaše, a rezultat je 0:0.

No, rezultat je mogao biti promijenjen u posljednjoj sekundi prvog poluvremena kada je loptu u mrežu gostiju pospremio Edin Džeko, a pomoćni sudija je signalizirao ofsajd.

VAR je potvrdio da se radilo o nedozvoljenoj poziciji, a gledatelji su putem TV ekrana mogli analizu sporne situacije vidjeti tek na početku drugog poluvremena.
Zaista, radilo se o nedozvoljenoj poziciji, a Džeku je od 19. pogotka u sezoni dijelilo samo nekoliko centimetara s obzirom da je samo njegova kopačka bila u ofsajdu.