Hvata odličnu formu
143

Pogledajte sjajan gol Dala Varešanovića iz voleja, trebalo mu je samo pet minuta igre

D. P.
Varešanović je loptu uhvatio iz prve (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački reprezentativac Dal Varešanović postigao je sjajan gol u Kupu Turske i pobjedi svog Rizespora nad Bucasporom rezultatom 4:0.

Rizespor je opravdao očekivanja i izborio je šesnaestinu finala Kupa Turske pobjedom nad trećeligašem Bucasporom.

Dugo se domaćin mučio da slomi otpor Bucaspora, ali je onda Adolfo Gaich postigao dva gola za sigurno vodstvo. Pogađao je u 41. i 47. minuti.

Reprezentativac BiH Dal Varešanović dobio je šansu u 65. minuti, a nekoliko trenutaka kasnije, postigao je sjajan gol.

Nakon kornera i gužve pred golom Bucaspora, Varešanović je na vrhu šesnaesterca dočekao loptu i sjajnim volej udarcem pogodio mrežu gostiju.

To je za bivšeg nogometaša Sarajeva četvrti gol u svim takmičenjima ove sezone, a upisao je i jednu asistenciju. Odigrao je 15 utakmica u dresu svog novog kluba.