43

Pogledajte kako je osporavani Vlahović majstorski donio pobjedu Juventusu

D. P.
Vlahovićev pogodak za tri boda (Foto: Screenshot)
Nogometaši Juventusa slavili su rezultatom 2:1 na gostovanju Frosinoneu, a utakmicu je odlučio tokom cijele sezone osporavani srbijanski nogometaš Dušan Vlahović.

Srbijanski napadač igra pod velikim pritiskom ove sezone, ali potpuno opravdano jer njegove igre nisu dobre, posebno ukoliko se gleda uloženi novac. Počeo je duel na klupi, ali se nakon ulaska u igru, ispostavio kao junak.

Juventus je poveo u ranoj fazi utakmice. Mladi Kenan Yildiz pogodio je u 12. minuti nakon odličnog solo prodora po lijevoj strani.

Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao, a onda je Frosinone poravnao u 51. minuti preko Jaimea Baeza. Dugo se Stara dama mučila.

Vlahović je ušao u 54. minuti, a onda je devet minuta prije kraja donio vrijedna tri boda gostima. Dočekao je centaršut s desne strane, a onda majstorski iz teške pozicije glavom matirao golmana domaćeg tima.

Pogodak pogledajte ovdje.

Inače, to je za Vlahovića šesti gol ove sezone čime bi možda mogao najaviti i bolje dane.