Premijer liga BiH
0

Pobjeda Širokog Brijega i tri remija

Sarajevo-x.com
U terminu od 14:30 sati danas su odigrana četiri susreta 12. kola Premijer lige BiH. Domaću pobjedu je upisao Široki Brijeg, dok su na preostale tri utakmice zabilježeni neriješeni rezultati.

Zvijezda je na gostovanju u Vrapčićima do prednosti došla u 39. minuti. Strijelac je bio Gavarić.

Veliku priliku za izjednačenje imao je Rovčanin, koji je sa nekoliko metara promašio idealnu priliku. Ni Nuhanović sa druge strane nije iskoristio dobru priliku pa je ostao rezultat iz prvog poluvremena.

Priliku za izjednačenje Velež je imao u 75. minuti sa bijele tačke. Rovčanin je iskoristio priliku i pogodio za 1:1. Do kraja je Jakovljević dobio crveni karton, a rezultat je ostao nepromijenjen.

I susret Leotara i Travnika nije dao pobjednika. Travnik je poveo u 30. minuti preko Redžepija koji je realizovao brz kontranapad. Domaći su izjednačili u 54. minuti golom Todorovića.

Jedinu pobjedu ostvario je Široki Brijeg koji savladao Rudar iz Prijedora sa 3:0. Golove za domaću ekipu u prvom poluvremenu utakmice dali su Šilić i Roskam. Zakarić je zapečatio pobjedu golom u 89. minuti susreta.

Kozara i Zrinjski su također remizirali. Na ovoj utakmici mreže su mirovale.

Rezultati 12. kola Premijer lige BiH:

Velež - Zvijezda 1:1 Leotar - Travnik 1:1 Široki Brijeg - Rudar Prijedor 3:0 Kozara - Zrinjski 0:0

1. Široki Brijeg 12 9 2 1 20:3 29
  2. Sarajevo 11 7 2 2 23:9 23
  1. Željezničar 11 7 2 2 23:9 23
  2. Zrinjski 12 5 5 2 21:15 20
  3. Borac 11 6 2 3 18:12 20
  4. Olimpic 11 5 2 4 17:11 17
  5. Velež 12 4 3 5 14:15 15
  6. Rudar 12 4 2 5 10:17 14