244

Fantastična pobjeda Rome, Pjanić postigao odličan gol iz slobodnog udarca

Miralem Pjanić
U okviru italijanske Serie A, Roma našeg Miralema Pjanića savladala je večeras Sampdoriju rezultatom 3:0. Pjanić, koji je igrao svih 90 minuta, postigao je u 54. minuti gol kojim je Roma potvrdila prednost.

Pajnić je postigao gol sa 25 metara udaljenosti iz slobodnog udarca, a lopta je pogodila donji lijevi ugao protivničkog gola. Bilo je to 2:0 za Romu.

Prvi gol Roma je postigla u 44. minuti, a strijelac je bio Destro.

Inače, naš Pjanić je cijelo prvo poluvrijeme bio veoma aktivan i pokazao je svoje umijeće s nekoliko odličnih akcija i asistencija. U 19. minuti Pjanić je poslao dugi pas iz slobodnog udarca, ali nije dobro naciljao i lopta je otišla u aut. U 24. minuti ponovo pokušava postići gol ali mu odbrana blokira šut. Pjanić je izveo i dva odlična kornera nakon kojih je uslijedila akcija, ali su igrači Sampdorije spriječili postizanje gola.

Pjanićev trud isplatio se u 54. minuti kada je zatresao protivničku mrežu i povećao prednost Rome na 2:0. Četiri minute nakon njega, aktivirao se ponovo Destro koji postiže gol za konačnih 3:0.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika za Romu koja dominirala terenom, ali je nije bilo novih golova.