189

VIDEO / Pjanić sjajno pogodio iz slobodnjaka, Livaja dvostruki strijelac

Piše: E. Isanović
Miralem Pjanić (Foto: Arhiv/AFP)
U okviru 26. kola italijanske nogometne lige Roma je u gostima savladala Atalantu rezultatom 3:2. Drugi pogodak za rimski klub postigao je Miralem Pjanić. Bh. reprezentativac sjajno je pogodio iz slobodnog udarca.

Ipak, domaći su prvi stigli do vodstva. Poentirao je Marko Livaja u 9. minuti. Samo četiri minute kasnije bilo je 1:1. Gol za Romu postigao je Marquinho. Igrala se 34. minuta kada je Miralem Pjanić sa nekih 20 metara efektnim udarcem matirao Consiglija.

Međutim, na odmor se otišlo kod rezultata 2:2. I drugi pogodak za Atalantu djelo je hrvatskog inetrancionalva Livaje. Rimljani su osigurali pobjedu u 71. minuti kada je gol postigao Torosidis. Inače, utakmica se odigrala u izuzetno teškim uslovima.

Pjanića je u 72. minuti zamijenio Florenzi. Roma trenutno ima 40 bodova i nalazi se u sredini tabele.

Serie A, 26. kolo:

Juventus - Siena 3-0 (Lichtsteiner 30, Giovinco 74, Pogba 89) Atalanta - Roma 2-3 (Livaja 9, 44 / Marquinho 13, Pjanić 34, Torosidis 71)

Parma - Catania 1-2 (Amauri 87 / Lodi 5, Keko 44) Cagliari - Torino 4-3 (Sau 37-11m, Conti 76, Pinilla 87-11m, Conti 90+4 / Cerci 47, Stevanović 54, Bianchi 90+2-11m) Sampdoria - Chievo 2-0 (Poli 33, Eder 83) Inter - Milan (kasnije)

Tabela: Juventus 58, Napoli 51, Milan 44, Lazio 44, Inter 43...