0

VIDEO / Pjanić postigao gol za Lyon i pogodio stativu

Sarajevo-x.com
Miralem Pjanić
Miralem Pjanić iskoristio je odluku Claudea Puela da ga stavi u igru od prve minute postigavši drugi gol za Lyon u ubjedljivoj pobjedi nad Arlesom našeg Faruka Hadžibegića.

Naš reprezentativac odigrao je dobru partiju, bio je vrlo agilan, stvarao je sebi priliku, a jednu od njih uspio je pretvoriti u pogodak.

Pjanić je gol postigao u 17. minuti utakmice nakon odlične asistencije Lisandra Lopeza. Izašao je sam pred golmana i rutinski ga savladao sa vodstvo "lavova" od 2:0.

Prethodno je Lopez, četiri minute ranije, postigao prvi gol za Lyon.

U drugom poluvremenu je Pjanić imao još nekoliko dobrih prilika, ali ih nije uspio realizovati.

U 50. minuti odlično je šutirao, ali je golman Arlesa odlično reagovao i odbranio Pjanićev šut sa 20-ak metara. Minut nakon toga Lopez je postigao još jedan gol za ubjedljivo vodstvo Lyona.

Pjanić je nakon toga imao još jednu dobru priliku da postigne gol, ali je iz čiste situacije loptu poslao tek do stative.

Lopez je postigao golove u 51. i 55. minuti, dok je tačku na i stavio Bastos golom u 90. minuti.