35

Pjanić asistent u visokoj pobjedi Rome protiv Bologne

Piše: N. J.
Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Rome večeras su u Rimu deklasirali ekipu Bologne 5:0 u 6. kolu talijanske Serije A. Roma sada drži prvo mjesto sa maksimalnim učinkom, 6 pobjeda iz isto toliko utakmica.

Ekspresno su Rimljani završili posao već u prvom poluvremenu. Florenzi je pogodio za 1:0 u 8. minuti, a već do 25. bilo je čak 3:0. Gervinho je zatresao mrežu gostiju za 2:0 u 17. minuti, a osam minuta kasnije Benatia postiže i treći gol za Romu na ovoj utakmici. Njemu i Gervinhu asistirao je Totti.

Rezultatom 3:0 okončan je prvi dio igre, te su Rimljani u nastavku samo trebali privesti susret kraju. Ipak, Gervinho je u 62. minuti postigao i svoj drugi gol na utakmici, za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Ljajić u 85. minuti na asistenciju bh. reprezentativca Miralema Pjanića koji je odigrao čitav susret za Romu.

Ekipa iz Rima je nakon šest odigranih kola lider na tabeli u Seriji A sa 18 bodova. Na drugom i trećem mjestu su Napoli i Juventus sa po 16 bodova.