Ponovo bio strijelac
119

VIDEO / Pjanić: Ako ovako nastavimo, možemo u vrh tabele

Miralem Pjanić (Foto: Arhiv/AFP)
Ekipa Rome u kojoj nastupa bh. reprezentativac Miralem Pjanić ostvarila je danas važnu pobjedu 3:2 na gostovanju kod Atalante u okviru 26. kola italijanskog prvenstva.

Pjanić je dao veliki doprinos pobjedi budući da je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca u 34. minuti. Iz igre je Mire izašao u 72. minuti, a zamijenio ga je Florenzi.

Bh. reprezentativac je naravno bio zadovoljan zbog pobjede, a nakon utakmice je za italijanske medije rekao kako je za njegov tim ova pobjeda bitna jer su njome potvrdili uspjeh koji su ostvarili u prošlom kolu protiv Juventusa, kada je Roma na svom stadionu slavila 1:0.

"Uslovi za igru bili su očajni, ali smo ipak pobijedili i zato smo sretni. Da nije teren bio onakav, još bismo bolje igrali", kazao je Pjanić te dodao kako je pred ekipom još dug put.

"Ima još dosta da se igra i još dosta timova možemo sustići i prestići. Nastavimo li ovako igrati, to će se i desiti", dodao je Pjanić.

Nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine najbolje je ocijenjeni igrač današnjeg susreta između Atalatne i Rome.

Roma je nakon ove pobjede na osmom mjestu sa 40 bodova, a lider na tabeli Juventus ima 58.