0

Pet golova i dva preokreta u drugom poluvremenu: Dortmund slavio protiv Werdera

Sjajan meč odigrali su Borussija Dortmund i Werder Bremen na Signal Iduna Parku u okviru 28. kola Bundeslige, a do pobjede su došli Milioneri koji su slavili rezultatom 3:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćeg tima koji je gostima dozvolio tek jedan udarac ka golu Burkija, a onda je uslijedilo fantastično drugo poluvrijeme gdje su oba tima pokazala izuzetnu predstavu.

Najprije je odlični Aubameyang u 53. minuti donio prednost Dortmundu, ali je nedugo nakon toga u 69. minuti izjednačio Galvez. Samo pet minuta poslije gola Galveza, pogađa i Junuzović za Werderovih 2:1.

Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo pošto je Kagawa donio novo poravnanje u 77. minuti. Veliko slavlje domaćih navijača izazvao je Ramos u 82. minuti, samo dvije minute nakon ulaska u igru.

Dortmund ostaje na drugom mjestu sa pet bodova manje od Bayerna, dok je Werder 14. na tabeli sa 28 bodova, samo bodom više od 16. i 17. mjesta koja vode u doigravanje, odnosno u niži rang.