Meč s dva prekida
14

Partizan upisao još jednu veliku pobjedu nad Kölnom i došao nadomak evropskog proljeća

D. P.
Partizan je sve bliži nokaut fazi (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Partizana ponovo su savladali Köln i tako došli nadomak nokaut faze Konferencijske lige. Meč u Beogradu završen je rezultatom 2:0.
Partizan je prošle sedmice slavio u Kölnu rezultatom 0:1, a da dobar rezultat nije bio slučajnost, potvrda je i današnja pobjeda na svom terenu.

Utakmicu je otvorio Foussani Diabate golom u 15. minuti. Tada je uslijedio prekid nakon bakljade domaćih navijača.

U 32. minuti još ozbiljniji prekid. Ponovo su domaći navijači napravili ozbiljnu bakljadu i sudija je morao povući nogometaše u svlačionicu. Beograđani su dobili upozorenje da će utakmica biti otkazana ukoliko se dogodi i treći prekid.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0, a u sedmoj minuti nastavka Partizan dolazi do još jednog pogotka.

Igrao se 52. minut kada je Slobodan Urošević centrirao, a glavom pogađa Ricardo Gomes. Tada je bilo jasno da sva tri boda ostaju u Beogradu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Partizan došao nadomak evropskog proljeća. Beograđani su prvi u grupi s osam bodova, dok je Koln treći sa četiri.