Jupiler liga
0

Pandža strijelac za Mechelen

Boris Pandža
U prvoj utakmici 10. kola belgijske Jupiler lige nogometaši Mechelena i Genka podijelili su bodove odigravši 2-2.

Imao je Mechelen pred svojom publikom i veliku priliku za slavlje protiv dosad neporažene ekipe belgijskog prvenstva, budući je imao prednost 2-0 u 35. minuti, ali Genk je do kraja uspio spasiti bod.

Bivši stoper Hajduka i bosansko-hercegovački reprezentativac Boris Pandža zabio je za 2-0 vodstvo svoje ekipe u 35. minuti, nakon prethodne asistencije Toma Soatersa. Bio je to njegov treći ovosezonski prvenstveni gol.

Genk je do boda uspio doći golom Elianiva Barde i autogolom Kennyja Van Hoevelena u 49. minuti.

Pandža je za domaćina odigrao svih 90 minuta, a osim gola, kažnjen je i žutim kartonom u 16. minuti, dok hrvatski veznjak Antun Dunković nije dobio minutažu.

Na ljestvici Genk vodi s 26 osvojenih bodova, dok je Mechelen privremeno skočio na četvrto mjesto.