Blizu drugog kruga
2

Palestina osvojila veliki bod na Azijskom kupu, tribine u Kataru "proključale" poslije njihovog gola

E. K.
Slavlje navijača reprezentacije Palestine (Foto: Screenshot)
Nogometna reprezentacija Palestine je osvojila veliki bod na Azijskom kupu budući da su remizirali protiv selekcije UAE-a rezultatom 1:1.

Poveli su nominalni gosti u ovom susretu u 23. minuti susreta preko Sultana Adila da bi u 37. isključen Khalifa Al Hammadi.

To nije uspjela kazniti Palestina koja je dobila i jedanaesterac u finišu prvog dijela, no Tamer Seyam ga nije uspio realizovati pa se na odmor otišlo pri vodstvu UAE-a rezultatom 1:0.

Ipak, svega pet minuta u nastavku im je bilo dovoljno da dođu do izjednačenja rezultata i to zahvaljujući autogolu kojeg je postigao Bader Naser.

Tribine stadiona Al Janoub su "proključale", a Palestinci su do kraja napadali, no nisu uspjeli osvojiti tri boda koja bi ih približila nokaut fazi.

Palestinci će u trećem kolu odmjeriti snage sa selekcijom Hong Konga i ukoliko zabilježe pozitivan rezultat, nema sumnje da će se plasirati dalje što bi za njih bio ogroman uspjeh.