15

Olimpik i nakon četvrtog kola stopostotan, Budućnost u derbiju demolirala Zvijezdu

N. K.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Olimpika su na Otoci u okviru 4. kola Prve lige Federacije BiH pobijedili ekipu Čapljine s 1:0 i tako zadržali stopostotni učinak na otvaranju nove sezone.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Stojanović, koji je u 39. minuti udarcem glavom nakon kornera savladao gostujućeg golmana.

Derbi kola odigran je u Banovićima gdje je domaća Budućnost s uvjerljivih 5:0 savladala Zvijezdu iz Gradačca.

U prvom poluvremenu gosti su kapitulirali samo jednom, i to već nakon desete minute kada je pogodio Mustafić, ali su u nastavku pretrpili pravu katastrofu.

Sulejmanović, Trumić, Smajlović i Blagojević su pogađali mrežu Zvijezde i tako donijeli svojoj ekipi prvu pobjedu u sezoni.