Osvojili trofej
28

Olimpija pobijedila Maribor, Suljić i Tomić proslavili Kup Slovenije

Bh. nogometaši Asmir Suljić i Tomislav Tomić osvojili su s Olimpijom Kup Slovenije.

Olimpija se u finalu sastala s velikim rivalom Mariborom te je uspjela pobijediti rezultatom 2:1 i sezonu završiti uz trofej Kupa Slovenije.

Na poluvremenu je bilo 1:0 za Olimpiju zahvaljujući pogotku Savića, kojem je asistirao Tomić. Savić je postigao i drugi gol za svoj tim, ovog puta je pogodio u 75. minuti za 2:0, a Maribor je do kraja utakmice uspio samo ublažiti poraz golom Tavaresa u drugoj minuti sudijske nadoknade utakmice. Asistenciju je upisao bh. nogometaš Jasmin Mešanović.

Tomić je odigrao cijelu utakmicu, a Suljić je zamijenjen u devetoj minuti produžetka utakmice koja je prekidana nekoliko puta.

Za Maribor je osim Mešanovića nastupio i bh. reprezentativac Kenan Pirić.

Olimpija je drugi put u nizu osvojila Kup Slovenije, odnosno ukupno šesti u svojoj historiji.